تاریخچه واژه هتل

هتل واژه ای است فرانسوی.این واژه در زبان فرانسوی به ساختمانی گویند که بازدید کنددگان آن بسیار است ولی پس از وارد شدن این کلمه در زبان انگلیسی معنای آن به مکانی برای اقامت مسافران تغییر یافت.

صنعت هتلداری از کشورهای اروپایی به خصوص کشور سوییس آغاز شد. در ابتدا این مکان ها بسیار کوچک و محقر بودند ولی کم کم گسترش یافت.این رشد و گسترش در آمریکا با باز شدن هتلی به نام سیتی هتل آغاز شد.این شروع، انگیزه های بسیاری در شهرهای مختلف برای تاسیس هتل به وجود آورد. این صنعت پس از جنگ جهانی دوم بسیار رونق یافت.

انتخاب هتل مناسب

انتخاب هتل مناسب از مهم ترین موارد در یک سفر می باشد.
توجه به این مورد که سفر شما به قصد کار است یا تفریح، با خانواده سفر می کنید یا تنها بسیار حائز اهمیت است.
به عنوان مثال اگر سفر کاری باشد موقعیت مکانی و سکوت و آرامش آن اهمیت دارد ولی اگر سفر خانوادگی باشد بهتر است امکانات هتل را در نظر گرفت و اینکه هتل انتخابی نزدیک مرکز خرید و جاذبه های آن شهر باشد.

بناهای تاریخی اصفهان

میدان نقش جهان

میدان نقش جهان یکی از قدیمی ترین و زیباترین میدان ها است
این میدان ظاهری شکیل با معماری فوق العاده ای دارد که آثار تاریخی های بسیاری از جمله عالی قاپو، مسجد امام، بازار قیصریه را در خود جای داده است. که این آثار 400-500 سال پیش ساخته شده است و با گذشت سال های بسیار هنوز زیبا و پا برجاست و هر ساله مسافران بسیاری از داخل و خارج کشور برای مشاهده این آثار به اصفهان سفر می کنند.
امروزه میدان نقش جهان از بزرگترین مراکز خرید صنایع دستی می باشد و مراسم ملی و مذهبی و نماز جمعه در این مکان بر گزار می شود.